Oszczędność mediów

Oszczędność mediów

Właściwe zarządzanie infrastrukturą składającą się z wielu urządzeń to niezmiernie trudne zadanie. Wiele zdarzeń i sytuacji anormalnych umyka uwadze i generuje w późniejszym czasie dodatkowe koszty. Często zdarza się, że do obsługi jakiegoś mało ważnego urządzenia stwarzany jest dodatkowy etat. Instalacja systemu Chronomatik™ i właściwa jego konfiguracja powoduje szybkie zmniejszenie kosztów utrzymania obiektów nawet do 20%.

Optymalizacja kosztów zużycia mediów oraz racjonalne gospodarowanie nimi jest jednym z najważniejszych aspektów zarządzania budynkiem. Dzięki systemowi Chronomatik™ nie tylko bezpośrednio uzyskujemy ograniczenie kosztów używania mediów, ale również analiza danych przedstawianych przez system powoduje wykrycie stref, w których można uzyskać oszczędności.

Sterowanie oświetleniem według przyjętego harmonogramu czasowego oraz na podstawie pomiaru natężenia światła może przynieść oszczędności do 30%. Przeniesienie dużego zużycia energii elektrycznej poza szczyty taryfowe skutkuje uzyskaniem oszczędności do 20%. Z analizy temperatury wewnątrz oraz na zewnątrz obiektu możliwy jest dobór właściwych nastaw instalacji C.O.

Wnioski z analiz

Przykładowo: jeśli z analizy temperatury w pomieszczeniu magazynowym, w którym przechowywane są elementy metalowe, wynika, że jest ona za wysoka, można obniżyć zużycia energii cieplnej. Tak jak widać w powyższym przykładzie, system Chronomatik™ ma zaawansowaną funkcję tworzenia analiz na podstawie wybranych danych. Wnioski płynące z takich analiz mogą skutkować dużymi obniżeniami kosztów utrzymania obiektu, mogą również wpływać na podejmowanie właściwych decyzji inwestycyjnych, marketingowych oraz personalnych.

Zadbaj o wygodę, bezpieczeństwo i budżet. Instalacja systemu Chronomatik™ zwróci się szybciej, niż myślisz. Zapraszamy do kontaktu.

skontaktuj się