Bramy przemysłowe

Bramy przemysłowe

Bramy przemysłowe to często niedoceniany, ale jakże ważny element każdego zakładu pracy. Z reguły do ich pracy nie przywiązuje się zbytniej uwagi, ale warto uświadomić sobie, jak kłopotliwe i kosztowne może być zatrzymanie produkcji z powodu awarii drzwi wjazdowych. Dla bezproblemowej, wieloletniej eksploatacji należy otoczyć urządzenia odpowiednią troską, co obejmuje regularną konserwację i regulację. Prawidłowe dbanie o sprawność systemów zapobiegnie nieoczekiwanym awariom i zminimalizuje niespodziewane przestoje do minimum.
Nasza firma oferuje szybkie i sprawne usługi serwisowe: nie tylko naprawy poawaryjne, ale także kompleksową obsługę, obejmującą regularne przeglądy i profesjonalną konserwację.

Istnieje wiele rodzajów bram przemysłowych, każdy z nich ma swoje wady i zalety. Odpowiedni dobór urządzenia do konkretnego zastosowania jest bardzo ważny, i determinuje późniejsze zadowolenie Klienta z zainstalowanego systemu. Oczywiście służymy radą i pomocą w trakcie wyboru konkretnego rozwiązania.

Przedstawiamy krótki przegląd dostępnych rozwiązań:

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe są niewątpliwie najpopularniejszym rodzajem bram zewnętrznych. Cechuje je duża wytrzymałość mechaniczna, dobra izolacja termiczna i akustyczna i bardzo estetyczny wygląd. Z rozwiązań zabezpieczających przed nieautoryzowanym dostępem zajmują najmniej cennej przestrzeni. Każda brama składa się z segmentów (paneli), które w łatwy i szybki sposób można wymieniać w przypadku uszkodzenia. Istnieje możliwość zamontowania drzwi dla ruchu pieszego, a także okien. Bramy segmentowe mogą posiadać napędy pozwalające na automatyczną pracę, ale dzięki systemowi równoważącemu spory ciężar mogą być obsługiwane także ręcznie.

Bramy rolowane

Bramy rolowane najczęściej stosowane są jako drzwi wewnętrzne, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracowały jako bramy zewnętrzne. Ich główną zaletą jest szybkość pracy, przy odpowiednio dobranym napędzie czasu otwierania i zamykania można go liczyć w pojedynczych sekundach. Zajmują bardzo mało miejsca, tylko niewiele więcej niż światło bramy. Cały sekret tkwi w ciasnym zwijaniu materiału bramy na wale nad przejściem. Materiał, z którego wykonana jest brama, to najczęściej wytrzymałe PCV. Może być ono transparentne, pozwalając na obserwację tego, co się dzieje po drugiej stronie. Jest to bardzo ważna cecha, pozytywnie wpływająca na bezpieczeństwo w miejscach, gdzie występuje duże natężenie ruchu, np. wózków widłowych.

Bramy składane

Bramy składane są odmianą drzwi rolowanych. Tutaj materiał, z którego wykonano bramę, nie jest zwijany, lecz składany. Pozwala to na zastosowanie grubszego, lepiej izolującego termicznie i akustycznie materiału. Tak jak bramy rolowane charakteryzują się bardzo dużą szybkością pracy oraz niewielkimi gabarytami.

Bramy przesuwne

Bramy przesuwne stosowane są przede wszystkim jako element ogrodzenia terenu zakładu. Dzięki prowadzeniu równoległemu do ogrodzenia nie zajmują dodatkowego miejsca, a ich konstrukcja pozwala na prostą automatyzację ruchu nawet bardzo dużych bram.

Bramy rozwierane

Bramy rozwierane to typowe drzwi znane nam wszystkim. To klasyczne rozwiązanie ma wiele wad, ograniczających stosowanie. Podstawowy problem to dużo trudniejsza niż w innych przypadkach automatyzacja ruchu, spora ilość przestrzeni wymagana do operacji niewygoda użytkowania.